Viesmann Kombi geçmişten bu güne üstün teknoloji sunması nedeni ile çok sayıda avantajı da kullanıcılarına sunmaktadır.  Viesman kombi servisi numarası 0532 736 48 79 ‘dur. Montaj aşamasından kullanım sürecine kadar kolaylık sağlarken ısınma ve soğutma sistemlerinde en çok tercih edilen markadır.

viesmann kombi servisi

Zengin ürün çeşidi ile sektörün iddialı firması olan Viessmann kombi sistemleri daha az enerji tüketir ve kabarık faturaların önüne geçer. Kombi için tüketilecek gaz miktarına en uygun yanma verimi elde edilmesini sağlar. Daha verimli çalışması ve yüksek enerji için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Her markada olduğu gibi Viessmann kombi bakım ve servis için alanında uzman kişiler tarafından destek alınması gerekmektedir.

Viessmann Kombi Neden Arıza Yapar?

Kış aylarının vazgeçilmez ısı kaynağı olan kombiler zaman zaman arıza yaparlar. Her markanın kendince arıza kodları vardır. Bu kodları araştırarak neden arıza yaptığı hakkında ipucu elde edilebilir.

Viessmann kombi ateşleme yapmadığı durumlarda servisi arayarak profesyonel yardım almanız gerekir. Kombinin hangi modda ateşleme yapmadığı incelenerek gerekli işlem uygulanacaktır.

Viessmann kombi arızası neden kaynaklandığını bulmak için öncelikle gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Doğalgaz kesintisi olup olmadığını ocağınızdan kontrol edebilirsiniz. Gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ocak yanıyor ve kombi yanmıyorsa, arıza tespiti için servisi aramanız gerekmektedir.

Bunun yanında su basıncının yeterli olmaması durumunda da ateşleme yapmayacağı için su bar seviyesini 1-2 bar arasında tutmalısınız.

viesmann kombi servisi

 

 

Viessmann Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

 Kombi bakımı yaptırmak markası ne olursa olsun cihazın ömrünü uzatır ve enerji verimini artırır. Bu nedenler uzun vadede sağladığı yararları düşünerek Viessmann kombi bakımı mutlaka yapılmalıdır.

Viessmann kombi bakımı yılda bir defa yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Bakım esnasında cihazın tüm elektrik bağlantıları kontrol edilir, contalara ve vanalara kadar her türlü detay incelenir. Kombinin doğru şekilde çalışması için hasarlı ya da aşınan parçalar değiştirilir. Bunun yanında temizlenen diğer parçalar daha verimli çalışacak hale getirilir. Sizler de Viessmann kombi bakım servisi konusunda profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Viessmann Kombi Sesli Çalışıyorsa Sebebi Nedir?

Genel olarak sessiz çalışan kombiler kimi zaman arıza nedeni ile ses çıkarabilirler. Viessmann Kombi sesli çalışıyor şikâyetleri ile internette en çok aratılanlar arasında yer almaktadır.

Kombide yanan atık gazı atan ve doğal gazın yanması için oksijen alan fan motorunda zamanla oluşan toz ve yanmış gazın kurumları ağırlık yapmaktadır. Bu ağırlık kanatlara eşit dağılmadığı için fan motorunun vibrasyonlu olarak çalışmasına neden olur. Bu durumda kombi sesli çalışmaya başlar. Diğer yandan gaz valfinde meydana gelen arızalar ya da kombinin 3 yollu vanasında oluşan sorunlar da Viessmann kombi sesli çalışma arızası nedenleri arasında yer alır. Arızanın daha fazla büyümemesi için en yakın Viessmann kombi servisi ile iletişime geçilmelidir.

Viessmann Kombiyi Uzun Yıllar Kullanmak İçin Ne yapılır?

Kış aylarında en çok harcamaya neden olan ısınma ihtiyacıdır. Bu harcamayı en aza indirmek için kombi bakımının düzenli yapılması gerekir. Aldığınız kombinin garanti kapsamında olması ve sorunsuz hizmet vermesi de önemli etkenler arasındadır.

Yıllarca kullanılacak olan ısınma gereçleri olan Viessmann kombiri uzun yıllar kullanmak için, servislerin önerdiği kullanma talimatına ve yıllık düzenli bakımına dikkat etmelisiniz. Her eşyada olduğu gibi kombilerde de kullanım talimatına uyulduğu takdirde hem daha verimli hem de uzun süreli kullanım imkanı sağlanmaktadır.

Kombinin markası da uzun yıllar kullanım için önemlidir. Bu güvenceyi sağlayan Viessmann kombi tercih ederek yıllarca sorunsuz bir şekilde ısınabilirsiniz.