Vaillant kombi servis hizmetlerimizden yararlanmak ve ansızın oluşan kombi arızalarından kurtulmak için servisimiz ile iletişim kurabilirsiniz. Vaillant kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmekte olup son teknolojik yarça ve donanımlı bir kombi trendi dir.  Kombi teknik aksam ve tüm kombi ekipmanları için ayrı ayrı tasarım ve modeller ile kombi bakım , onarım ve montaj hizmetleri için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Vaillant Kombi Servisi Olarak Verilen Hizmetler Nelerdir?

 • Kombi Arıza Onarımı
 • Kombi Montajı Ve Demontajı
 • Kombi Anakart Tamiri
 • Kombi Bakımı
 •  Kombi Satış

Vaillant kombi servisi konusunda özel olarak yetkilendirilmiş personel aracılığı ile servis, tamir ve bakım hizmeti sunulmaktadır. Servis öncesi müşteri aranarak, müsaitlik durumuna göre randevu alınır. Servis teknikerleri yedek parça ve teknik ekipmanları ile cihazın bakımı yapılır.

Cihazınız incelendikten sonra parça değişimi gerekmesi halinde yedek parça desteği sağlanmaktadır. Diğer yandan, kombinin kurulumu  ve kurulum öncesi keşfi konusunda da hizmet verilmektedir. Kombinin yıllık temizliği ve bakımı gibi detaylar da Vaillant kombi servisi tarafından sağlanmaktadır.

Vaillant Kombi Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Vaillant kombi arızası ilk önce servis birimlerimizce arızanın elektriksel bir durumdan mı yoksa mekanik bir arıza mı olduğu saptanarak tespit edilir. Ardından alanında uzman teknikerlerimiz arızanın çözümü için gerekli müdaheleleri yaparak parça değişimi yada onarım hizmetini kusursuzca yerine getirir. Orjinal yedek parça garantisi ve yerinde tamir hizmetlerimiz ile 7 gün 24 saat hizmet sunmaktayız.

vaillant-kombi-servis

Vaillant Elektriksel Arızalar Nelerdir? Çözüm Yolları Nelerdir?

Elektriksel arızaların en başında kombi anakart arızaları gelmektedir. Vaillant kombi anakart tamiri merkez servis atölyelerimizde alman mühendisler eşliğinde uygulamalı olarak yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Vaillant kombi anakart değişimini de en uygun fiyat avantajları ile servisimiz aracılığı ile elektriksel arızalarda aynı gün birebir değişimi gerçekleştirmek mümkündür.

Elektirksel arızaların en başında düşük yada yüksek voltaj elektrik akımı gelmektedir. Yüksek gelen elektrik akımı vaillant kombi anakartının üzerindeki diotlardan geçerek kartın içindeki devrelerin patlamasına neden olmaktadır.

Bir başka arıza ise kombinin voltajının düşük miktarda gelmesinden kaynaklanır. Bu durumda ise kombi istenilen miktarda elektrik akımını karşılayamadığından devre tamamlaması yapmaz hale gelir. Bu durumda ise kombi anakartının içinde bulunan devreler hasar görerek kombinin devre dışı kalmasına neden olur.

Vaillant Kombi Mekanik Kombi Arızaları Ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Genellikle musluk sıcak su tarafında ısıtma yapmayan kombilerde mekanik bir arıza durumu büyük olasılıktır. Sürekli olarak ankart ve devre elemanlarının fan yardımı ile yanma odalarını harekete geçiren mekanizma çalışmaya ve kullanıma bağlı olarak aşınarak mekanikn olarak hasar görür. Bu durumda ise kombi sıcak su arızası , Peteklerde ısınamama gibi sorunlar izlenir.

Mekanik Arızla Parçaları Hangileridir?

Mekanik paraçalara örnek vermek gerekir ise ,

. NTC Sensörü : oksit ve kullanıma bağlı değişim gerektiren mekanik parçaların başında gelir.  Kombinin ısı algılamasına yardımcı olan parçadır.

. TRİBÜN : Hem mekanik hem elektronik olan parça olarak tanımlanır. Kombide sıcak suyun akış hızını ölçerek kombini yanma odalarındaki alevi harekete geçirir.

Kombi Fanı : Anakarttan aldığı akım ile pervanesinin dönmesi ile yanma hazinelerinin birden alevlenmesine ve aynı zamanda yanan ateşin yaktığı enerjiden kalan maddelerin baca sayesinde dışarı atılmasına yardımcı olan parçadır.

Anakart Arızası : Ekejtriksel bir problemden kaynaklanmaktadır.

Vaillant anakart tamiri nasıl yapılır?

Vaillant anakart arızası ile karşılaşıldığında, vakit kaybetmeden servis ile irtibata geçilir. Gerekli incelemeyi yapan vaillant yetkili servis elemanı tarafından değişim ya da tamir konusunda karar verilir. Öncelikle tamir edilmesi için çalışmalar gerçekleştirilir.

Servisimizde elektronik simülasyon cihazları ile vaillant anakart tamiri kolaylıkla yapılmaktadır. Ancak mümkün olmadığında parçanın direk değişimi sağlanır. Tamir edilen anakart için garanti verilir. Voltaja bağlı durumdan arıza verdiği anlaşılırsa, regülatör kullanımı önerilir.

Vaillant Kombi Servisi, kış aylarında hayatınızı kolaylaştıran çözümler ile yanınızda olmaya devam ediyor. Geçmişten bu güne kombi sektöründe lider konumunu koruyan Vaillant, teknolojinin gelişmesi ile birlikte kendisini yenilemeye devam ediyor. İhtiyacınız olan kombi montaj ve bakımında yapmanız gereken tek şey iletişime geçmektir.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kombi bakım ve servis ihtiyaçları da artmaya başladı. Daha fazla  ısı ve daha düşük faturalar için kombi bakımının önemini hepimiz biliyoruz. Evlerin vazgeçilmez ihtiyacı olan kombiler, kullanım suyu ve kalorifer hizmeti ile soğuğa rağmen konforlu yaşam sağlamaktadır. Daha verimli ve uzun süre kullanım için de yıllık bakımlarının yapılması gerekmektedir.

vaillant kombi servisi

2023 Vaillant Kombi Servis Ücretleri Ne Kadardır?

Vaillant kombi servis ücretleri için esas alınan bazı kriterler bulunmaktadır. Bu esaslara baktığımızda, cihazın tipi ve kapasitesi ön planda yer alır. Diğer yandan evin m2,si’ ve petek sayısına göre de servis ücretlerinde değişiklik yaşanır.

İhtiyaç anında uygun fiyatlı kombi servisi arayışına girerken aynı zamanda işini kaliteli yapıyor olması ve lisanslı servis hizmeti veriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde kombiniz en iyi marka da olsa, işinin ehli olmayan insanlar tarafından zarar görebilir. 2022 Vaillant kombi servis ücreti ne kadardır? Hakkında detaylı bilgi için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz.

Vaillant Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Vaillant kombi bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Verimli çalışması için önemli bir detaydır. Ne kadar kaliteli bir kombi olursa olsun, her cihaz gibi periyodik zamanlarda bakım gerektirir. Peki kombi bakımında hangi işlemler yapılır? Dilerseniz biraz daha detaylı anlatalım:

 • Kombide yer alan su boşaltılır ve su sızdırmazlığı kontrol edilir
 • Cihazda zamanla biriken tozların temizlenir
 • Kombide yer alan kalorifer dönüş hattı filtresinin temizlenir
 • Çakmak ayarlarının incelenerek temizlenir ayarı yapılır
 • Üç yollu vana sökülerek temizliği yapılır
 • Genel elektronik devresi gözden geçirilir
 • İmsibat deposunda hava kontrolünün yapılır
 • Gaz ayarları kontrol edilerek gerekli işlem yapılır
 • Kombinin modülasyon yapıp yapmadığı kontrol edilerek gerekli ayarlar yapılır
 • Sıcak suyun akışı kontrol edilir
 • Brüler temizlenir
 • Peteklerin her birinin ısısı kontrol edilir
 • Kombi altında yer alan filtre temizlenir
 • Baca konrtol edilerek tedbirler alınır

Vaillant kombi Petek Temizleme fiyatları

Kullanıma bağlı olarak, kalorifer petekleri zamanla kirlenir ve bu durum ısı kaybına neden olur. Bu durumda tek çözüm kombi servisinden profesyonel destek almaktır. Vaiilant kombi petek temizleme fiyatları evde bulunan petek sayısına ve evin m2’sine göre değişmektedir.

Müşterilerimizin memnun kalması ve uzun süreli kullanımı için kombi petek temizleme konusunda en iyi hizmeti veren firmamızdan fiyat konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.