Isıtma sistemleri uzmanları yılda en az bir kere kombi bakımı yapılması konusunda uyarıyor. Bunun sebebi kombilerde çok daha iyi performans almak, enerji tüketimini dengelemek ve yüksek faturaların öne geçmek. Bakımsız kombilerin daha sık arızalanmasının önüne geçilmesi içinde de kombi periyodik bakımı yapılmasını öneriyor.

Kombilerine bakım yaptırmayan kullanıcıların daha sık sorun yaşadığı ve daha yüksek doğalgaz faturası ödediği görülmüştür. Beklenmedik kombi arızaları, ufak veya büyük çapta kombi kaza ve sorunları yaşamamak için sizde mutlaka kombi periyodik bakımı yaptırın.

Anadolu yakası kombi bakımı için 0216 612 55 90 bizi arayın. Avrupa yakası bakım servisi için ise 0212 674 75 11 hattımızdan kaydınızı bırakabilirsiniz.

kombi bakımı nasıl yapılmalı

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kombi bakımını ilk defa yaptıracaksınız nelere bakılıp bakılmadığını bilemiyor olabilirsiniz. Aşağıdaki bakım listesinde neler yapıldığına dair aşamaları bulabilirsiniz. Sizde kombinizde bakım yapan firmanın bu kademelerde işlem yaptığından emin olun.

 

Kombi bakımları randevusu, fiyatlar ve hizmet detaylarını şimdi öğrenin.

Kombi Periyodik Bakım

Kombi Bakımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Bakım konusunda hizmet veren bir çok bireysel yada firma vardır. Ancak her iş alımı yapan profesyonel kombi bakım hizmeti veremez.

  • Kombiye bakımı yapacak kişilerin sizlere yapacağı işlemler hakkında bilgi vermesini isteyin.
  • Kombide parça sökümü yapmadan, ana kapağı açmadan cihazın performansının kontrol edilip edilmediğinden emin olun.
  • Kombi bakımı sonunda kontrol edilen noktalar ve yapılar işlemler hakında yazılı bildirim isteyiniz.

kombi bakımı yapılırken nelere dikkat edilir

Kombinize Bakım Yaptırmazsanız Ne olur?

Kombi kullanıcıları günden güne kombi bakımı konusuna önce göstermekte ve periyodik kombi bakımı yaptırmaktadır. Ancak bazı kombi sahipleri gerekli özeni göstermemektedir. Kombinize bakım yaptırmazsanız aşağıdaki sorun ve problemlerin karşınıza çıkması kaçınılmazdır.

  • Bakımı yapılmayan kombinin ömrü kısa olur
  • İlk aldığından günkü performansı bir daha kolay kolay alamazsınız
  • Kombiniz daha sık arıza yapar
  • Konforlu bir kullanım yapamazsınız
  • Ufak çapta sorunlarla birlikte büyük maliyeti arızalarla karşılaşırsınız

Kombi Barı Neden Düşer?

Kombi basıncı düşmesindeki en önemli etken tesisat arızalarıdır. Kimi zaman gözle görülür kimi zaman ise gizli olur gözle tespiti mümkün değildir. Kombi barı düştüğü zaman kombi çalışabilir veya hiç çalışmayabilirde. Tesisatla birlikte eşanjör sorunu kaynaklı kombi barı düşer. Eşanjöründe kontrolü yapılması gerekir. Eşenajör kaynaklı bir sorunda değişim yapılması gerekebilir.

Kombi barı sürekli düşüyorsa kendiniz bir çözüm bulmazsınız. Bunun için kombi servisi firmamıza ulaşarak kalıcı bir çözüm elde edebilirsiniz. Termal kamera ile kombideki tesisat arızası tespit edilir.

Kombi Radyatör Bakımı

Kombi cihazınızda bir arıza yok ancak radyatörler yeterli ısı vermiyorsa bize ulaşın. Kombiden gelen sıcak su radyatör içinde dolaşır ve oda ısınır. Radyatörler oluşan tıkanma nedeni ile kimi zaman alt kısımları soğuk üst kısımları sıcak olur. Bu nedenle verimsiz bir ısı dağılımı yaşanır. Radyatör tam kapasite ile ısınamadığı için kombiniz durmadan çalışır ve radyatörü ısıtmaya çalışır.

Firmamız Tüm kombi servisi petek radyatörler için en uygun fiyatlarla bakım hizmeti vermektedir.