Ferroli kombi servisi dünyada en yaygın kulanılan markaların başlarında gelmektedir. Ferroli Kombi Servisi, ülkemizde en sık tercih edilen kombi markasının her türlü bakım, onarım ve teknik desteğini sağlamaktadır. Verimli ısı ve daha az enerji harcaması ile bilinen Ferroli kombiler için aklınıza takılan her sorunun yanıtını en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

ferroli kombi servisi

Avrupa’da üretilen ve ısı kalitesi ile bilinen Ferroli kombiler sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Düşük basınçta çalışma özelliği ile bilinen bu markada paslanmaz çelik eşanşör sistemi yer almaktadır. Üretim aşamasında kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli olursa olsun, zaman içerisinde arıza verme ihtimali bulunmaktadır. Ferroli Kombi servisi ile bu arızalara kısa sürede pratik çözümler sunulmaktadır.

Ferroli Kombi Neden Arıza Yapar?

Ferroli arıza kodları ile sorunun ne olduğunu kısa sürede bulmanız mümkündür. Her kombi gibi Ferroli de arıza yapabilmektedir. Böyle durumlarda basit birkaç teknik ile durumu düzeltemezseniz teknik servis ile irtibata geçmelisiniz.

Ferroli kombiniz çalışmıyorsa ve ısınma problemi ile karşı karşıyaysanız teknik aksanındaki bir hasar ile karşı karşıya olabileceğinizi göz önünde bulundurarak servis ile irtibata geçmelisiniz. Kombi arızaları genellikle kombi bakımının gecikmesi hatta yaptırılmaması ya da yoğun kullanımdan kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcı hatalı olabildiği gibi kurulum hatası nedeni ile de arıza verebilmektedirler. Gaz vanası, su vanası kontrol edildikten sonra resetlemeyi denemeli ve hala çalışmıyorsa mutlaka profesyonel bir Ferroli kombi servisi ile irtibata geçmelidir.

ferroli kombi servisi

Ferroli Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Uzmanlar, Ferroli kombi bakımı ne zaman yapılır sorusuna yanıt olarak, yılda en az bir kere yapılmasını öneriyor. Periyodik olarak kombi ve doğalgaz bakımının yapılması verimli kullanım için çok önemlidir. Kombinin yüksek performansta sorunsuz olarak çalışması ve düşük fatura ile bütçeyi sarsmaması için kış gelmeden bakımının yapılması gerekmektedir. Beklenmeyen arızalara davetiye çıkaran kombilere baktığımızda genellikle bakımının yapılmadığı görülmektedir. Markası ne olursa olsun her kombi için yıllık bakım gereklidir.

Ferroli Kombi Sesli Çalışıyorsa Sebebi Nedir?

Ferroli kombiler marka itibari ile çok kalitelidir ancak kimi zaman sesli çalışma gibi arızalara neden olabilir. Bu durum üstesinden gelinebilen basit bir problem olabileceği gibi daha geniş kapsamlı bir arıza da olabilir.

Ferroli kombi sesli çalışıyor şikâyetine sebep olarak ilk akla gelen fan motorundaki pervanelerdir. Tozlanma ve kurum nedeni ile zamanla rulman takımındaki bozulmalar sonucu sesli çalışmaya başlar. Bu durumun tespiti ancak Ferroli kombi servisi teknik personeli tarafından belirlenir ve çözüme ulaştırılır. Bunun yanında gaz valfinde meydana gelen yaylı mekanizma parçalarındaki arızalar da sesli çalışmasına neden olabilir. Kombi yan ve ön kapaklarının yerine tam oturmamış olması sonucu da kombi sesli çalışabilir. Tüm bu olasılıklar için ancak Ferroli kombi servisi ile irtibata geçmelisiniz.

Ferroli Kombiyi Uzun Yıllar Kullanmak İçin Ne yapılır?

Ferroli kombiyi uzun süre kullanmak için yapmanız gereken birkaç püf noktasına değinelim isterseniz. Öncelikle her kombi için geçerli olan yıllık bakımını ihmal etmemelisiniz. En ufak bir arıza ile karşılaştığınızda ya da bir şeylerin ters gittiğini hissettiğinizde kesinlikle servi yardımı almalısınız. Böylece kombinizin ömrünün kısalmasını önlemiş olursunuz.

İster arıza söz konusu olsun, ister uzun süreli kullanım söz konusu olsun, isterse hesaplı ve verimli ısınmak söz konusu olsun her durumda kombi bakımı ön planda yer alıyor. Bakımı yapılmayan kombiler kaza ve güvenlik açısından da hayati önem taşır. Bu yüzden uzun yıllar Ferroli Kombi kullanmak için kombinize özen gösterip ona iyi bakmalı, kontrollerini ihmal etmemelisiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.