Esenyurt Petek Temizliği

Oyunuzu verin
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

Esenyurt Petek Temizliği numarası 0212 408 11 15  , 0532 736 48 79 ‘dur.  Petek Temizliği Ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır Öncelikle Bunu Anlatalım Petek Temizli Öncelikle Temizliği Kombiden Başlar Kombi Bakımı Olmadan Peteklerinizin Temizliği Olmaz Evininizin Ocaklarını Düşünün İçine Su Kaçarsa Gözeneklerin Hepsi Yanmaz Ama Gazı Yakar Isınma İşlemini Düşünün Ortalama Bir Saatte Isınan Su Gözenekler Yanmadıgı İçin ortalama En Az Yarım Saat Fark Olacaktır  Buda Sizin Fatura Olarak Çok Farkı Olacak  Şimdi Petek  Temiliğini Konuşalım Petek Temizliği Mutlaka Petek Temizleme Makinasıyla Yapılmalı Ve Pay Ölçerle Ölçümü Yapılmadır

İstanbul Esenyurt  Petek Temizliği İlk Müdahale Nasıl Yapılır?

Kış Ayında Hava Soğuk Ve Petekleriniz Çalışmıyor İlk Müdahaleyi Kendiniz Nasıl Yaparsanız Öncelikle Bu İşlemi Peteklerin Havasını Alarak Başlayın Bu İşlem İşe Yaramasa Tüm Petekleri Kapatın Ve Tek Tek Açmaya Çalışın Bu İşlemler İşe Yaramasa Mutlaka Esenyurt Petek Temizliği Firmasını Arayarak Yaptırın

İstanbul Esenyurt Petek Temizliği Fiyatları Ne Kadardır?

Petek Temizliği , kombide mevcut arızanın durumuna göre değişmektedir. Arızaların bir kısmı yedek parça gerek duyulmadan tamir edilir. Fakat bazı durumlarda yedek parça ihtiyacı doğar ve uzun süreli bir çalışma gerektirir. Bu yüzden yedek parça temini ve daha fazla iş gücü gerektiren durumlarda maliyet de artar.

Petek Temizleme net bir cevap vermek için arızanın tespit edilmesi gerekir. Kullanılması düşünülen yedek parçanın kalitesi başta olmak üzere, kombinin ve teknik servisin konumu ve uygulanacak iş gücü de hesaba katılarak fiyat belirlenmelidir. 2022 2023 İstanbul Esenyurt Petek Temizliği ücretleri 500 lira ila 900 lira arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Esenyurt Petek Temizliği  Kombi Arıza Kodları
Kombi 101 Arıza Kodu :  Kombinin aşırı ısınma olduğunun göstergesidir. Kombi derecesi 90 derece ve üstüne çıktığında bu hata ile karşılaşılmaktadır. Çözümü sirkülasyon pompası arızasından kaynaklanmakta yahut kombinin filtresi tıkalı olduğundan bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Cihazın soğuması kombinin geçici olarak yeniden çalışmasına bu kodun kombi ekranından geçici olarak kaybolmasına olanak sağlar.
Kombi 103- 104 – 105 – 106 – 107  Arıza Kodu : Kombinin içerisinde sirkülasyon pompasının yetersiz olduğunun göstergedir. Çözümü için kombi sirkülasyon pompası değiştirilmelidir. Ayrıca sorunun kalıcı çözümü için kombi petek tesisatı ve kombi filtresi de temizlenerek arındırılmalıdır.
Kombi 110 Arıza Kodu : Kombi ısıtma Ntc sensöründe hata olduğunun göstergesidir. Sorunun çözümü için Ntc sıcak su sensörünün değiştirilmesi gerekir. Ntc sensörü genellikle oksitlenme yaptığından işlevini yitirir.
Kombi 112 Arıza Kodu : Isıtma su su dönüş boru tesisatı üzerinde bulunan ısı sensörün’de bulunan parçanın arızalandığına işaret etmektedir. Kısa devre problemlerinde bu hata ile sıklıkla karşılaşılmaktadır.
Kombi 114 Arıza Kodu : Kombinin dışarısında bulunan sensörlerin birinde kısa devre sorunu olduğunun göstergesidir. Çözümü için sensörün değiştirilmesi yeterli olacaktır.
Kombi 116 Arıza Kodu : Yerden ısıtma termostatındaki arızanın habercisidir. Isı termostatı içerisindeki devrelerde kısa devre olduğundan bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Çözümü için termostat kontrol edilmelidir.
Kombi 1P1 – 1P2 – 1P3 Arıza Kodu : Akış sensörü, sirkülasyon pompası ve atık su boşaltım sistemlerinin arıza olduğunu bildiren hata kodudur.
Arıza Kodu 201: Kombi Ntc Sensörünün kısa devre yaptığını gösteren arıza kodudur.
Arıza Kodu 202: Kombi su tankındaki su seviyesinin yetersiz olduğu yada tamamen bittiğini gösteren hata kodudur.
Arıza Kodu 203: Kombi anakart anahtarları ile sensörü arasındaki ilişi nedeni ile çıkan kısa devre sonrası oluşan arıza hata kodudur.
Arıza Kodu 204: Güneş kollektörünün içinde bulunan devrelerde kısa devre olması ile birlikte ekranda çıkan hata kodudur.
Arıza Kodu 205: Kombi su kaçağının çıkarttığı güneş kallektörüne su kaçması nedeni ile oluşan hata arıza kodudur.
Arıza Kodu 207: Güneş manifoldu üzerindeki algılama sensörüne bağlı aşırı ısınma sorunu olduğunun habercisidir.
Arıza Kodu 208: Kombi manifoldunun hava şartlarına bağlı olarak donma riski olduğunu gösteren arıza kodudur. Sıcak su ile kombi kendine getirilerek su yardımı ile sorun çözümlenir.
Arıza Kodu 209: Kombi boyler sisteminin aşırı ısındığını gösteren hata kodudur.
Arıza Kodu 301: Kombi eprom üzerindeki ekran hatası arıza kodudur.
Arıza Kodu 302: Kombi GP ile GIU arasında bulunan haberleşme iletişim problemidir.
Arıza Kodu 303: Kombi kartından kaynaklanan PCB Arızasıdır. Anakartın tamir edilmesi yada değişmesi gerekir.
Arıza Kodu 305: Kombi anakart PCB arıza kodu olarak tanımlanır. Resetlendiğinde çoğu kez çözüm sağlanır.
Arıza Kodu 401: Anakartla ilgili bir hata kodudur. Modem ve Bus veri yolları arasında oluşan iletişim hatası nedeniyle kombinizin ekranında belirmektedir.
Arıza Kodu 402: Kombinizle ilgili bir diğer anakart sorununu ifade etmektedir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan bir hatadır.
Arıza Kodu 403: Anakart sim modem arıza kodudur.
Arıza Kodu 404: Kombi modemi ve anakartı arasında iletişim problemlerini gösteren arıza kodudur.
Arıza Kodu 405 – 406: Kombi Anakart üzerinde çıkan ve resetlendiğinde düzelen hata kodudur.
Arıza Kodu 407: Kombinizde bulunan oda sensörünün çeşitli nedenlerden ötürü arıza vermesi veya kısa devre yapmasını anlatan bir arıza türüdür. Bu gibi arıza kodlarında kullanıcı müdahale etmeden servisten yardım almalıdır. Aksi takdirde kombi büyük zararlara uğrayabilir.
Arıza Kodu 501: Kombi ateşleme sistemi yetersizlik aızası hata kodudur.
Arıza Kodu 502: Gaz valfinin kapalı olduğuna işaret eden hata arıza kodudur.
Arıza Kodu 5P3: Kombi çalışırken anidem ateşin kesilmesiyle beraber ekranda çıkan arıza hata kodudur.
Arıza Kodu 601 – 602: Bacalı kombilerde bulunan termostatın devre dışı olduğunu bildiren arıza kodudur.
Arıza Kodu 607: Kombinizin diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu bildiren bir arıza türüdür.
Kombi 6p1 Arıza Kodu : Kombi diferansiyel hava basınç anahtarı tarafında kapsam problemlerinin meydana geldiğini veya kapsamanın geciktiğinden dolayı bu hatayı bildiren bir arıza kodudur.
Kombi 6P2 Arıza Kodu : Kombi çalışırken brülör yanma odalarının diferansiyel hava basınç arızası göstergesidir.
Kombi 701 Arıza Kodu : Kombinin 2. bölgesinde diyafram üzerindeki dönüş sensörü hata bildirim kodudur.
Kombi702 Arıza Kodu: Kombi ısıtıcı dönüş sensörleri’nin oksitlendiğinden dolayı arızalandığını gösterir
Arıza Kodu 703: Kombinizin 3. Bölge kısmında ısıtma çıkış sensöründe hata meydana geldiğini belirtir.
Kombi 704: 3. Bölgede ısıtma dönüş sensörünün herhangi bir arızadan dolayı çalışmadığını belirtir.
Arıza Kodu 705: Kombinizin hidrolik seperatör sensöründe arıza meydana geldiğini belirten arıza kodudur.
Arıza Kodu 706: Bölge 2’de normalden fazla ısınma olduğunu dile getiren bir arıza türüdür.
Arıza Kodu 707: Bölge 3’de normal değerlere göre oldukça yüksek bir ısınma meydana geldiğini kullanıcıya bildiren arıza kodudur.

 

1 Yorum

  • Ahmet turab

    Petek temizliği yapıldı hizmet aldım teşekkür ediyorum

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir