Eca kombi servisi neredeyse ülkemizin her yerindeki il ve ilçelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. Yoğun ilgi ve talep gören Eca kombi servisi müşterilerinin gönlünü uzman kadrosu, uygun fiyatları, güler yüzlü ekibi, kaliteli ürünleri, iletişim ve destek politikalarıyla fethetmiştir.

 

Başlıca Eca Kombi Arız Kodları Hangileridir?

Eca A3 arıza kodu: kombinin atık gaz sensöründe bir hata ya da kesinti olduğu durumlarda bu kod ile karşılaşırız. Bu sorunla tek başınıza müdahale de bulunmamalısınız. Eca kombi servisini çağırmalısınız.

Eca A4 arıza kodu: atık gazın tahliye edilemediği durumlarda A4 arıza kodu karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunu kesin bir şekilde çözmek istiyorsanız hemen Eca kombi servisi aramalısınız.

Eca A7 arıza kodu: bu kod ile karşı karşıya kaldığımız durumlarda sorunun sıcak su da olduğunu hemen anlayabiliriz. Evinize ya da iş yerinize sıcak suyun ulaşamadığı durumlarda A7 arıza kodu karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun sebebi sensör kablolarından veya sıcak su sensöründen dolayı ortaya çıkabilmektedir. Hemen Eca kombi servisini aramalısınız.

Eca Ac arıza kodu: bu kod özet bir biçimde açıklamak istersek dış havanın sensöründe bulunan sorundan kaynaklanmaktadır. Kesin bir şekilde çözmek isterseniz Eca kombi servisini arayabilirsiniz.

Eca Ad arıza kodu: Genellikle ZE tipi cihazlarda karşı karşıya kaldığımız Ad arıza kodu boyler sensör sorunundan kaynaklanmaktadır. Kesinlikle siz müdahale etmeyin ve yetkili servisi arayın.

Eca B1 arıza kodu: önemli bir sorundur. Kod anahtarlarında arıza olduğunu göstermektedir. Hemen Eca yetkili servisini arayın.

Eca C1 arıza kodu: İşletme sırasında hermetik cihaz prosestat kontağını yanlışlıkla açarsa bu sorun karşımıza çıkar. Burada sorun bir çok yerde olabilir. Sorun daha da büyümeden yetkili servisle iletişime geçin.

Eca C4 arıza kodu: Eurostar kombilerde gerçekleşen bu sorun prosestatın yani hava akış anahtarının kontağının açılmadığı yönünde ifade edilir. Sorun tek yönlü olmayabilip bir çok yerde karşımıza çıkabilir. Bu çok önemli bir durumdur. Hemen Eca kombi servisini aramalısınız ve sorununuzu açıkça dile getirmelisiniz.

Eca C6 arıza kodu: Bu hata kodunun elektronik ekranda görünmesinin sebebi prosestat kontağının açık kalmasından kaynaklanmaktadır. Sorun hava akış anahtarında ya da başka bir yerde de olabilir. Bu yüzden aynı şekilde Eca kombi servisi ile iletişim halinde olmanız tavsiye edilir.

Eca CC arıza kodu: Dış hava sensöründe çeşitli sebeplerden kaynaklanan kesintilerin meydana gelmesi durumda karşılaşılan bir koddur.

Eca D1 arıza kodu: Bu kod da geri bildirim arızası olarak adlandırılmaktadır. D1 arıza kodunda tek başınıza işlem uygulamanız mümkün. İlk olarak birkaç resetleme yapınız. Daha sonra herhangi bir şekilde düzelme olmuyor ise Eca kombi servisinden destek talep ediniz.

Eca E0 arıza kodu: Dijital ekranda bu kod iletiliyor ise elektronik kart sorunu olduğu manasına gelir. Ana kartın değiştirilmesi ya da tamir edilmesi gerekebilir.

 

eca kombi servisi

Eca kombi tamiri nasıl yapılır?

Kombinin modeli fark etmeksizin ilk olarak hata tespitinin yapılması gerekiyor. Bu arızalar bazen bir tek noktada oluşabildiği gibi çeşitli yerlerde de oluşabilmektedir. Arızanın bulunduğu bölge net olarak belirlendikten sonra gerekli parçaların teminatı yapılır ardından da sorunsuz bir şekilde yerleştirilir. Eğer değişim gerektirmiyor ise onarımı sağlanır. Bu işlemler genellikle Eca kombi tamir şubelerinde yapılmaktadır. İşlemler tamamlandıktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanıcıya teslim edilir ve titizlikle monte edilir.

 

eca kombi servisi

Eca kombi arızası nasıl anlaşılır?

  • Kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor.
  • Yaz modunda iken kombi çalışıyor ve petekleri de ısıtıyor.
  • Kombi çalışmaya başlayınca ses çıkarıyor.
  • Kombi çalışmaya başladığı andan itibaren hızlıca ısınıyor.
  • Kombi ayarlanan sıcaklıkta sabit olarak durmuyor.

Bu gibi sorunlarda hemen Eca yetkili servisine başvurmalısınız