Isıtma sistemlerinden en yaygın olan günümüz teknolojisinde ve günümüz şartlarında hiç şüphesiz kombilerdir. Birden bire mekanik parçaların zaman aşımından kaynaklı arızaların çözümü için Buderus kombi servisi hizmetinizdedir. En köklü markalardan bir tanesi olan Buderus Türkiye dahil olmak üzere çoğu ülke de hizmetlerine devam etmektedir. Fiyat politikası, garantili ürünleri ve daha birçok yönü ile müşterilerine güven sağlamaktadır.

buderus kombi servisi

Buderus kombi verimi nasıl arttırılır?

Evimizin olmazsa olmazı buderus kombiden daha fazla verim almak için bazı şartları yerine getirmeliyiz. Evin ısı yalıtımı bu konuda önemlidir. Özellikle çatı katında oturuyorsanız çatı izolasyonunun olması ve ortalama bir katta oturuyorsanız alt ve üst katlarda ısınma sağlanmıyor ise sizin katınızın ısısı oralara bölünecektir. Sonuç olarak da verimli bir ısınma sağlanmış olmayacak.

Yoğuşmalı kombiler diğer kombilere göre daha tasarrufludur ve daha teknolojiktir. Radyatör sayısı ve sıcaklığının düşük olması bu oranı kat ve kat arttırmaktadır. Evimizin her odasının sıcaklığını kontrol etmek istiyorsak termostatik vana kullanmak işimize yarayacaktır.

Radyatörlerin üstüne takılır ve derece ayarları bulunur. Bunun sonucunda da her oda teker teker kontrol edilebilir. Termostatik vanalar çok teknolojik olup kendi kendini yeterli ısıya ulaştığında kapatabilir. Radyatörler perde vb. şeyler arkasında kalmamalıdır. Yani radyatörlerin yüzeyleri hiçbir şekilde kapatılmamalıdır.

Kombiler nerdeyse kış aylarında kesintisiz olarak çalışmaktadır. Bunun sonucunda da kombi de ve radyatörlerde kir ve pislik birikintisi oluşabilir. Sonuç olarak da istenilen verim sağlanamayabilir. Bu yüzden yılda en az 1 defa kombi bakımı yaptırılmalıdır.

Buderus Kombi Petek Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Buderus kombiyi diğer kombilerden ayıran özellik mödülasyonlu oda kumandası ile çalışabilmesidir. Kendini otomatik olarak ayarlayan bu kumanda sayesinde daha verimli sonuçlar almanız mümkün. Kış aylarında daha ucuza yararlanmak için kombi ve petek temizliği yaptırmak en akılcı yöntemdir.

Isıtma sistemi ve elamanları olan kombi ve petek temizliği ihmali kombinin derecesini yükseltilmesine neden olur. Bu da daha çok doğal gaz faturası anlamına gelir. Verim denildiği akla gelen bir diğer şey ise oda termostatıdır. Oda termostatı, dışarda bir yere konulmamalıdır. Bu termostat 22 dereceye ayarlanmalıdır. Yoksa yakıt tüketimi artar. Eğer buna rağmen eviniz, odanız ısınmıyorsa kombiden arttırma işlemi uygulayabilirsiniz.

Evinizde oda termostatı yok ise bunu bir derece yardımı ile ölçebilirsiniz. Unutmayalım ki ne kadar az enerji harcarsak o kadar fatura tüketimi azalır. Tabii bu konum, metre kare ya da ısı yalıtıma göre farklılaşır.

Buderus kombi bakımı esnasında yapılan işlemler nelerdir?

  • Kombinin su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir.
  • Fan kontrol edilir ve gerekli temizlikleri yapılır.
  • Filtrenin temizliği yapılır.
  • Genleşme tankının kontrolü yapılır ve gerek görülürse hava basım işlemi uygulanır.
  • Tüm filtrelerinin kirliliği kontrol edilir ve gerekli aletlerle temizlenir.
  • Esanjör kontrol yapılır (ısı vb.)
  • Brülor, yanma … kontrol edilir.

Buderus Kombi Servis Ücretleri Ne Kadardır?

Kombi teknik arızalarda meydana gelen hasarın büyüklüğü yahut kullanılmakta olan parçaların değişimi söz konusu olduğunda fiyat ise bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir. 2021 – 2022 Buderus kombi servisi fiyatları ise en uygun fiyat politikasını her daim uygulamaktadır. 2021 – 2022 buderus kombi bakım ücretleri ise genellikle 100 ile 150 lira arasında değişiklik göstermektedir.