Bosch Kombi Servisi

Adresinize en yakındaki Bosch kombi servisi iletişim numarası 0212 674 75 11 ve 0216 612 55 90 olup şimdi servis kaydı yapabilirsiniz. Bosch servis çağrı merkezi veya müşteri hizmetlerine arızalı kombi detaylarını bildirin servis kaydınız hemen açılsın.

Bosch kombi tamir onarımı için servis firması konusunda mutlaka seçici olunuz. Tecrübe ve işçilik konusunda yetersiz kişilerden alacağınız hizmetler kombinize daha fazla zarar verebilir.

Bosch Kombi Servisi

Bosch bir Alman markasıdır. Üstün kaliteli ve ekonomik bir kombidir. Yüksek performanslı ve düşük sese sahip bir cihazdır. Küçük boyutlu şık ve yüksek verimlidir. Kombi bakımı, sorunsuz bir kullanım ve kış aylarında yüksek faturalar ödemek istemeyen kişilerin tercih ettiği yıllık bir bakımdır. Kombi mekanizması su ısınması ile oluşan ve ısınan suyun borular aracılığıyla peteklere ulaşması ile ortamı ısıtan bir cihazdır

Bosch kombi servisi oldukça yaygın olup her ilçe veya semtten kolayca hizmet alınabilir. Tüm kombi servisi olarak sizlere evinize yakın ekibimizle en hızlı servisi sağlarız. Hatta ortalama adrese Bosch kombi servisinin geliş süresi 15 dakikadır.

Bosch Kombi Servis Fiyatları

Servis sonrası çıkacak ücretlerin netleşmesi için kombinizin mevcut durumu ve hatasının bilinmesi gerekir. Sadece arıza tespit yaptıracaksanız standart tarife bulunur anacak tamir ve onarım devreye girdiğinde arıza türüne göre fiyatlar da değişecektir. Bosch kombi servisi güncel servis fiyat tarifesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Servis çağrı merkezindeki personelimize Bosch kombi cihazınızdaki yaşadığınız sorunu bildirmeniz halinde Bosch kombi servis fiyatları telefonda tarafınıza verilecektir.

Bosch kombi servisi fiyatları için müşterilerimize en makul fiyatlarla senelerdir hizmet veriyoruz. Hatta sizlere ekstra masraf çıkarmayacak alternatif çözüm ve önerilerde de bulunuyoruz.

bosch kombi servisi

Bosch Kombi Bakım

Hızlı kaliteli ve profesyonel ekip çalışanları ile sizlerin arıza problemlerini gidermek için 7/24 çalışmaktadırlar. İstediğiniz doğrultusunda evinize gelerek kombi arıza ve onarımlarını veya yıllık bakım hizmetini en iyi şekilde yapmaktadırlar. Bosch kombi servisini güvenle tercih edebilirsiniz.

Kombi bakımı her yıl düzenli bir şekilde alınması gereken hizmettir. Kombinizin daha verimli ve daha randımanlı çalışması için mutlaka Bosch kombi bakımı yaptırın. Bu nedenle sonbahar mevsiminde kış ayları gelmeden kombi bakımı yaptırmak gereklidir.

Bosch Kombi Bakım

Bosch Kombi Bakımının Avantajları Nelerdir?

Kombilerin yaz kış daimi çalışan cihazlar olması sebebi ile bakımı gereklidir. Bakımı yapılmayan veya unutula kombiler bundan dolayı sürekli arıza verirler. Özellikle periyodik kombi bakımı yaptırmanın bir çok artısı vardır. Bu artılar nelerdir şimdi bakalım.

 • Bakımı periyodik yapılan kombi uzun ömürlü bir kullanım sağlar.
 • Düzenli kombi bakımı kombiyi olabilecek arızalardan korur.
 • Kombi bakımına özen göstermeniz düşük fiyatlı faturalar veya enerji tasarrufu demektir.
 • Düzenli bakımı yapılan kombi yüksek performanslı bir şekilde çalışır ve ısıtır.

Firmamız ayrıca kombi bakımı ile birlikte petek temizliği de düzenli olarak yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

 • Elektrik aksamı kontrol edilir.
 • Kombinin içinde su ilk olarak boşaltılır.
 • Kombiyi açtığımızda görülen pislikler temizlenir.
 • Baca fanına bakılır ve temizliği yapılır.
 • Brülör kontrol edilir ve temizliği yapılır.
 • Yanma haznesine bakılır
 • Gaz ayarları kontrol edilir.
 • Üç yollu vananın temizliği yapılır.
 • Bu kontrollerden sonra bir arıza tespit edilirse kullanıcı bilgilendirilir.
 • Parça değişimi vs. yapmak gerekiyorsa kullanıcının onayının alınması gerekir.
 • Kalorifer filtresi de sökülür ve tekrardan monte edilir.
 • Bar seviyesi kontrol edilir.
 • İlk baştaki boşaltılan suyun yerine tekrardan kombiye su eklenir.
 • Kullanıcıya teslim edilir.

Kombi bakımı nedir ve nasıl yapılır sorularının cevapladık. Kombi işleyişi hassas bir cihaz olduğu için düzenli bakımı yapılsa bile bazen kombi arıza verebilir. Hatta yedek parça değişimine ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda Bosch kombi servisini arayabilirsiniz. Bosch kombi servisi bünyesinde arızaları parçaların değişimi kolaydır. Arıza veren yahut yedek parça işlemi olan kombilerinize itina ile teknik yardım sağlar. Uzman ekipleri ile aynı zamanda yıllık kombi bakımı da yapmaktadır. Kombiniz arıza verdiği takdirde güvenle arayarak randevu alabilirsiniz.

Teknik servis ekiplerinden telefon üzerinden de bilgi alabilir ve verilen yardım ile kombiyi çözebilirsiniz. Kaliteli, güvenli ve tecrübeli personelleri ile Bosch kombi servisi kombi bakımı ve arıza onarımını itina ile yapıyor.

Bosch Servis

Kombinizde yaşadığınız sorunu dijital ekrandaki arıza kodundan kolayca anlayabilirsiniz ama bazı durumlarda kombi arıza yapar ancak ekranda bir hata uyarısı vermeyebilir. Bu yüzden profesyonel destek almanızı önermekteyiz.

Bosch Kombi arızalı olduğunda sıcak su gelmiyorsa, kombinizin ekranında arıza kodları belirecektir. Bunu da en aşağıdaki konuda belittim.  Eğer sizin çözemeyeceğiniz bir şey olduğunu düşünüyorsanız hemen size en yakın Bosch yetkili servisi arayarak ve arıza kodunu bildirerek servis talebinde bulunabilirsiniz.

bosch servis

Bosch Kombi Servisi İstanbul

Tüm kombi Servis merkezimizde İstanbul iki yakasında görev yapan farklı ekipleri vardır. Bundan dolayı mesainin başlaması ile birlikte araçlarımız ve personellerimiz servis bölgelerine ayrılır. Sizlerden gelen servis talepleri bölgelere ayrılır böylelikle belirli bir intizamla müşterilerine hizmet verir. Kısacası işimizi nitelikli ve kaliteli şekilde yapıyoruz.

Kombilerin sık arıza yapmasının başlıca nedenleri

 1. Kurulum hataları,
 2. Tesisat su basıncı,
 3. Kullanıcı hataları,
 4. Gaz vanası kapalı halde kombinin çalıştırılması,
 5. Kombinin modlarının(yaz/kış) doğru kullanılmıyor olması,
 6. Çevresel şartlardan kaynaklı arıza,
 7. Tesisat suyunun kirlenmesi,
 8. Hermetik baca sistemine sahip kombilerde tozlanma,
 9. Donmuş yoğuşma borusu,
 10. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler,
 11. Yoğuşma gidericinin uygun çapta olmaması,
 12. Parça ömürlerini uzatmak için bakım yapılmaması

Anadolu Yakası Bosch Kombi Servisi : Anadolu yakası için servis çağrı merkezimiz 0216 612 55 90 üzerinden bizlere ulaşınız. Tüm servis hakındaki sorularınız, talep veya görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Avrupa Yakası Bosch Kombi Servisi : Avrupa yakasından Bosch kombi servis talepleriniz için 0212 674 75 11 numaradan iletişim kurunuz. Arıza onarım veya kombi bakım talebini bu numaralardan iletebilirsiniz.

Yetkili Bosch Kombi Servisi

İlk defa kullanacağınız Bosch markalı klima, kombi ve diğer cihazlar için yetkili servisi aramanız gereklidir. Çünkü sıfır satın alınmış cihazların kurulum ve montaj işlemleri sadece Bosch yetkili servisi tarafından yapılır. Özellikle cihazların garanti kapsamına çıkmaması için Bosch yetkili servis iletişim bilgileri isteyiniz.

Tüm kombi servisi özel teknik servis firması olup garanti cihazlarda servis işleminde bulunmaz. Garanti kapsamı dışında kalmış cihazlarınız için bizden destek alabilirsiniz.

Bosch Kombi Yedek Parça

Kombilerin tamir onarım işlemleri sırasında arızalı parçaların değişimi gerekebilir. Kombinin daha iyi performansla çalışması için orijinal yedek parça kullanımını tavsiye ediyoruz. Çünkü yan sanayi parçaların kombiye uyumu her zaman iyi olmaz.

Firmamız servis hizmetleri esnasında parça değişmesi durumunda bu hizmeti en uygun fiyatlarla verir. Fakat onayınız alınmadan kombi içinde parça değişimi veya söküm yapılmaz.

Yedek parça hizmeti almak istiyorsanız Bosch kombi servisinden yardım alabilirsiniz. Hızlı kapsamlı ve güvenli bir hizmet ağı oluşturmuş olan Bosch kombi servisini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bosch Kombi Hata Kodları Nelerdir?

 • F0: Suyun olmadığını ve su basıncının düşük olduğu işaretidir. Kombiye biraz su ilave etmek bu sorunu ortadan kaldırır.
 • 0C: Dış hava sensörünün devreye girdiğini açıklar. Eğer cihaz kendiliğinden çalışmamaya devam etmezse cihaza reset atmak bu sorunu çözmenize yardımcı olur.
 • CC: Baca sensörünün ya da protestatın çalışmadığını gösterir. Bu durumda genellikle cihaz kendiliğinden düzeliyor. Düzelmez ise servis çağırmanız mantıklı hale geliyor.
 • F1: Aşrı ısınma olduğunu gösterir. Bu sorunu yalnızca limit termostatın değiştirilmesi çözer.
 • F2: İsofast, Millenium Plus, Themafast, Vinto modellerinde hava akış probleminden kaynaklı bir sorundur.
 • F3: Hava prosestatında sorun olduğunu gösterir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için de prosestatın tamiri veya değişimi gerekmektedir.
 • F4: Ateşlemede bir sorun olduğunu bize bu kod gösterir. Büyük ihtimalle gaz valfi ya da iyonizasyonla ilgili bir sorun vardır. Bu durumda bir yetkili servis çağırabilirsiniz.
 • F5: Hava protestatında bir sorun olmasından dolayı bu kodla karşı karşıya kalırız. 
 • F6: Bu hata koduyla karşılaşırsak hemen bir servis çağırmalıyız. Bu kodun karşımıza çıkmasının asıl nedeni kalorifer sensörü devresinde yaşanan arızadır.
 • F7: Atron modelinde ateşleme problemi yaşandığı anlamına gelir.
 • F8: Bazı modellerde bu arıza tesisat gidiş suyu sensöründeki arızaya neden olduğunu gösterir.
 • F9: Atron’da hava protestatının, İsofat’da sıcak su sensörünün bozuk olduğunu gösterir. Milenium Plus ve Vinto modelinde de kalorife sıcak gönderilmediğinde bu sorun ortaya çıkar.
 • F10: Bu kod basıncın düşük olduğunu gösterir.
 • F11: Ana kartın arızalandığını F11 koduyla anlayabiliriz. Atron ve Nitron modellerinde bu sorunla karşılaşıyorsak su akışında bir problem olduğunu gösterir.
 • F12: Ekran kartı arızalarında karşılaştığımız bir kod türüdür. Yalnızca Atron ve Nitron modellerinde bu arıza ortaya çıkar.
 • F13: Kombini ana kartında problem olduğunu gösterir.
 • F14: Kalorifer sıcaklığı eğer 95 derecenin üzerine çıkarsa bu hatayı görürüz.  Bu durumda biz kesinlikle müdahale etmemeliyiz ve hemen servis çağırmalıyız.
 • F15: Gaz mekanizmasının arızalandığına delalet eder. Ya arızalı parçanın değişmesi ya da tamir edilmesi gerekir.
 • F16: Kombi kapalı olduğu halde ateşleme devam ediyorsa bu kodla karşılaşırız.
 • F17: Voltaj düşüklüğü bu sorunla karşılaşmamıza neden olur. Regülatör takılarak valtoj dalgalanmalarının önüne geçebiliriz.
 • F18: Ekran kartında sorun olduğunu gösterir. Servis tarafından değişimi ya da tamirinin yapılması gerekir.
 • F19: Sıcak su sensöründeki arızadan kaynaklı olarak bu kod hatasını alırız. Bu sorunu sadece servis çağırarak çözebilmemiz mümkün.
 • F20: Ekran kartıyla anakartın uyumsuzluğunda bu kod belirir. Eğer ekran kartı veya anakartta bir değişim olduysa ayarların yapılması bu sorunu ortadan kaldıracaktır.
 • F21: Kombinin basıncının olması gerekenden daha az olduğunu gösterir. Eğer kombiniz İsofast ise su dolaşımında bir sorun var demektir.
 • F22: Basınç yüksekliğinden dolayı bu sorunla karşılaşırız. Kombinin içerisindeki suyu azaltırsanız basınç da azalacağı için bu sorun ortadan kalkacaktır.
 • F23: Kalorifer devresinin sıcaklığının 5 dereceden daha hızlı bir şekilde arttığı durumlarda bu sorunla karşılaşılır. Kombiye reset atmanız bu sorunu anında çözer.

Avrupa Yakası Bosch Servis Bölgeleri

Bosch ürünleriniz için Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerinde sizlere ulaşıyoruz. Size en yakındaki bölgede mutlaka hazırda bir servis ekibimiz vardır. Bu yüzden beklemeden hemen kombi servisinizi en hızlı şekilde alın. Çünkü sizi önemsiyoruz ve bekleme yapmıyoruz.

Arnavutköy Bosch Servisi Avcılar Bosch Servisi Bağcılar Bosch Servisi
Bahçelievler Bosch Servisi Bakırköy Bosch Servisi Başakşehir Bosch Servisi
Bayrampaşa Bosch Servisi Beşiktaş Bosch Servisi Beylikdüzü Bosch Servisi
Beşiktaş Bosch Servisi Beyoğlu Bosch Servisi Büyükçekmece Bosch Servisi
Çatalca Bosch Servisi Esenler Bosch Servisi Eyüp Bosch Servisi
Fatih Bosch Servisi Gaziosmanpaşa Bosch Servisi Güngören Bosch Servisi
Kağıthane Bosch Servisi Küçükçekmece Bosch Servisi Sarıyer Bosch Servisi
Silivri Bosch Servisi Sultangazi Bosch Servisi Şişli Bosch Servisi
Zeytinburnu Bosch Servisi Taksim Bosch Servisi Şirinevler Bosch Servisi
Sefaköy Bosch Servisi Bahçeşehir Bosch Servisi Topkapı Bosch Servisi

Anadolu Yakası Bosch Servis Bölgeleri

Anadolu yakasında servis bölgelerimizin listesini altta bulabilirsiniz. Sizde bu semt veya ilçelerde oturuyorsanız servis merkezimizi arayın. Çünkü bu bölgelere yakın her gün yakındaki bir servis aracımız mutlaka vardır.

Adalar Bosch Servisi Ataşehir Bosch Servisi Beykoz Bosch Servisi
Çekmeköy Bosch Servisi Kadıköy Bosch Servisi Kartal Bosch Servisi
Maltepe Bosch Servisi Pendik Bosch Servisi Sancaktepe Bosch Servisi
Sultanbeyli Bosch Servisi Şile Bosch Servisi Tuzla Bosch Servisi
Ümraniye Bosch Servisi Üsküdar Bosch Servisi Bostancı Bosch Servisi
Kurtköy Bosch Servisi Darıca Bosch Servisi Küçükyalı Bosch Servisi
Göztepe Bosch Servisi Bulgurlu Bosch Servisi Fikirtepe Bosch Servisi
Kayışdağı Bosch Servisi Suadiye Bosch Servisi Acarlar Bosch Servisi
Dudullu Bosch Servisi Acıbadem Bosch Servisi Koşuyolu Bosch Servisi
Altunizade Bosch Servisi Çengelköy Bosch Servisi Samandıra Bosch Servisi

Kombiler maliyetli cihazlardır. Bu nedenle lütfen yetersiz kişilere kombilerinizi teslim etmeyiniz. Özellikle yeni nesil ürünlerde bilgi sahibi kişilerin kombilere bakması gerekir. Bosch kombi servisi için senelerin tecrübesi sahibiz. Bu yüzden güvenle bizleri tercih edebilirsiniz.