kombi servis

Başakşehir Kombi Servisi

Oyunuzu verin
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

İstanbul Başakşehir kombi servisi numarası 0212 408 11 15  , 0532 736 48 79 ‘dur.  Arıza ve bakım kapsamında her türlü hizmeti profesyonel olarak sunmaktadır. Konforlu bir kullanım için kombilerin yılda en az bir kere bakımı gerekir. Kombi servislerinin görevi; kaliteli işçilik ve uzman kadro ile enerjinin daha verimli kullanılması, yetersiz ısınma ve gaz tasarrufu gibi durumlarda hizmet vermektir. Müşterilerimize kombi bakım ve servis konusunda her türlü desteği garantili hizmet dâhilinde sunuyoruz.

İstanbul Başakşehir kombi servisi

İstanbul Başakşehir Kombi Arızasına İlk Müdahale Nasıl Yapılır?

Soğuk kış günlerinde ısınma ihtiyacını karşılayan kombiler, kimi zaman arıza yaparak keyfinizi kaçırabiliyor. Böylesi durumlarda panik yapmadan, doğru adım atarak kısa sürede çözüme ulaşmak mümkün. Kombi arızasına nasıl müdahale edilir bilmiyorsanız, öncelikle nasıl bir arıza verdiğini tam olarak ifade etmelisiniz.

Genel olarak kombiler arızalandığı zaman ekranında arıza kodu yanıp sönmeye başlar. Bu kod için internet üzerinden araştırma yaparak arızanın nedenini öğrenmeniz mümkün. Eğer sizin müdahale edebileceğiniz bir durum değilse, daha fazla vakit kaybetmeden İstanbul Başakşehir  kombi bakım servisi ile iletişime geçmeniz gerekir. Aksi halde soğukla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Kombi arızasının tespit edilebilmesi için gelen teknik servis, uzman ekibi ve teknik araçları ile gerekli işlemleri yapacaktır.

Kombi mümkün olan en iyi durumda tutmak, performansı, verimliliği ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Düzenli bakım, kombinizin optimum seviyede çalışmasını sağladığı ve arıza ve maliyetli onarım riskini azalttığı için bunu başarmanın anahtarıdır. Bu Başakşehir Kombi Servis Rehberi’nde, düzenli kombi bakımının önemini, Başakşehir kombi servisi uygulamasındaki adımları ve işe bir profesyonel almanın faydalarını keşfedeceğiz.

Düzenli kombi bakımı, kombi bakımı için çok önemlidir. birkaç neden. Birincisi, kazanınızın optimum performans ve verimini sağlar. Zamanla kazanlar, suyu etkili bir şekilde ısıtma yeteneklerini engelleyebilecek kir, kalıntı ve mineral birikintileri biriktirebilir. Başakşehir kombi servisi Kombinizi düzenli olarak temizleyerek ve kontrol ederek maksimum verimde çalışmasını sağlayarak enerji faturalarından tasarruf etmenizi sağlayabilirsiniz. İkincisi, düzenli bakım kombinizin ömrünü uzatır. Bakımı iyi yapılmış bir kombinin, onarımı maliyetli olabilen ve hatta tamamen değiştirilmesini gerektirebilecek büyük sorunlar veya arızalar yaşama olasılığı daha düşüktür. Küçük sorunları erkenden düzenli bakımla ele alarak, kombinizi kullanılmaz hale getirebilecek daha önemli sorunlara dönüşmesini önleyebilirsiniz. Son olarak, düzenli bakım arıza ve pahalı onarım riskini azaltır. Bir bakım servisi sırasında, profesyonel bir teknisyen olası sorunları veya aşınma ve yıpranma belirtilerini belirleyebilir. Bu sorunları derhal ele alarak beklenmedik arızaları ve buna bağlı acil durum onarım maliyetlerini önleyebilirsiniz.

Kombinize gerekli bakımın yapıldığından emin olmak için, uygun bir kombi servis uygulamasını takip etmek önemlidir. Başakşehir’de tipik olarak aşağıdaki adımlar söz konusudur:  Başakşehir kombi servisi İlk adım, kombiyi kapatmak ve soğumaya bırakmaktır. Sıcak bir kazan üzerinde çalışmak tehlikeli olabileceğinden, bu güvenlik nedenleriyle önemlidir. Kazan soğuduktan sonra, teknisyen servise devam edebilir. Bir sonraki adım, yanma odasını, brülörü ve ısı eşanjörünü temizlemek ve incelemektir. Bu bileşenler, zamanla kazanın verimini ve performansını etkileyebilecek kir ve birikintileri biriktirebilir. Bunları iyice temizlemek, en iyi şekilde çalışmalarını sağlar. Temizlikten sonra, teknisyen gaz basıncını ve akışını kontrol edip ayarlayacaktır. Bu adım, kazanın doğru parametreler dahilinde çalışmasını sağlamak için çok önemlidir. Yanlış gaz basıncı veya akışı, verimsiz ısıtmaya ve potansiyel güvenlik tehlikelerine yol açabilir.

Bazı ev sahipleri kazanlarının bakımını kendileri yapmaya çalışsa da, kombi servisi için bir profesyonel kiralamak çeşitli avantajlar sunar. Başakşehir’de kombi servisi konusunda uzmanlaşmış deneyimli ve bilgili teknisyenler bulunmaktadır. Bir profesyonelle çalışmanın avantajlı olmasının bazı nedenleri şunlardır: İlk olarak, profesyoneller kazanlara etkili bir şekilde servis hizmeti verecek uzmanlığa ve bilgiye sahiptir. Başakşehir kombi servisi Farklı kazan modellerinin özel gereksinimlerine aşinadırlar ve potansiyel sorunları büyük sorunlar haline gelmeden önce tespit edip ele alabilirler. Deneyimleri, kazanınızın mümkün olan en iyi bakımı almasını sağlar. İkinci olarak, profesyoneller güvenlik yönetmeliklerine ve standartlarına uygunluğu sağlayabilir. Kazanlar, evinizin ve ailenizin güvenliğini sağlamak için uygun kullanım ve bakım gerektiren karmaşık sistemlerdir.

İstanbul Başakşehir kombi servis

 Kombi tamiri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kombi arızası ile karşılaşmanız durumunda alanında uzman kombi teknik servisi tarafından hizmet alınmalıdır. Teknik servisin güvenilir ve köklü firmalardan olması alacağınız hizmet kalitesi için önem taşır. Değişmesi gereken parça söz konusu olduğunda, kaliteli ve garantili kombi yedek parçası ile değişimi yapılarak uzun süre kullanım olanağı sağlar. Arıza tespitinin yapılmasının ardından en kısa sürede çalışır hale getirilecektir. Kimi zaman ev ortamında tamiri mümkün olmayan kombi, ofise götürülerek arıza tespiti ve onarımı gerekebilir.

Kombi neden arıza yapar?

Kombi arızaları ve nedenleri özellikle kış aylarında en çok merak edilen sorular arasında yer alır. Kombilerde genellikle arıza sonrası ekranda ilgili kod bildirimi gösterir. Bu kodlar yardımı ile arızanın giderilmesi için bir yol haritası çizilir.

Sıkça karşılaşılan kombi arıza nedenlerini maddeleyecek olursak:

  • Kurulum hataları ve sıva altı tesisat hataları sonrasında ısınma sorunları ortaya çıkabilir.
  • Tesisata gelen su basıncının yetersiz olması
  • Kullanıcıdan kaynaklı hatalar
  • Kombinin gaz vanası kapalı iken çalıştırılması
  • Kombinin kış aylarında yaz modunda çalıştırılması
  • Elektrik akımından kaynaklı voltaj dalgalanmaları ya da sık gerçekleşen elektrik kesintileri
  • Aşırı soğuk havalarda don yaşanması.
  • Baca sistemi hermetik olan kombilerde tozlanma meydana gelmesi.
  • Kombi tesisat suyunun kirlenmesi

İstanbul Başakşehir Kombi Tamiri Fiyatları Ne Kadardır?

Kombi tamir fiyatları, kombide mevcut arızanın durumuna göre değişmektedir. Arızaların bir kısmı yedek parça gerek duyulmadan tamir edilir. Fakat bazı durumlarda yedek parça ihtiyacı doğar ve uzun süreli bir çalışma gerektirir. Bu yüzden yedek parça temini ve daha fazla iş gücü gerektiren durumlarda maliyet de artar.

Kombi tamir ücretleri adına net bir cevap vermek için arızanın tespit edilmesi gerekir. Kullanılması düşünülen yedek parçanın kalitesi başta olmak üzere, kombinin ve teknik servisin konumu ve uygulanacak iş gücü de hesaba katılarak fiyat belirlenmelidir. 2022 2023 İstanbul Başakşehir kombi tamir ücretleri 150 lira ila 900 lira arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Başakşehir kombi servisi

İstanbul Başakşehir Kombi Bakım Ücretleri Ne Kadardır?

Kombi bakımlarının önemini bilen kullanıcılar, kombi bakım ücretleri ne kadar sorusunun yanıtını da merak ediyor doğal olarak. Bu konuda verilen hizmetin detayı fiyatları da etkilemektedir. Kombinin temizlenmesi, gerekli bakımlarının yapılması konusunda yapılacak işlemler esas alınır. Kombinin markası, evin m2’si ve evdeki petek sayısı da kombi bakım fiyatları için esas alınan unsurlardandır.

Bütçenizi sarsmadan yıllık bakım için araştırdığınız uygun 2022 2023 İstanbul Başakşehir kombi bakım ücretleri konusunda detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Başakşehir kombi bakımı ve kombi bakımlarında en uygun fiyat tarifesi uygulamaktadır. 2023 en iyi İstanbul Başakşehir kombi bakımı servisi için bize hemen ulaşın.

İstanbul Başakşehir Kombi Arıza Kodları

Ariston 101 Arıza Kodu :  Kombinin aşırı ısınma olduğunun göstergesidir. Kombi derecesi 90 derece ve üstüne çıktığında bu hata ile karşılaşılmaktadır. Çözümü sirkülasyon pompası arızasından kaynaklanmakta yahut kombinin filtresi tıkalı olduğundan bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Cihazın soğuması kombinin geçici olarak yeniden çalışmasına bu kodun kombi ekranından geçici olarak kaybolmasına olanak sağlar.

Ariston 103- 104 – 105 – 106 – 107  Arıza Kodu : Kombinin içerisinde sirkülasyon pompasının yetersiz olduğunun göstergedir. Çözümü için kombi sirkülasyon pompası değiştirilmelidir. Ayrıca sorunun kalıcı çözümü için kombi petek tesisatı ve kombi filtresi de temizlenerek arındırılmalıdır.

Ariston 110 Arıza Kodu : Kombi ısıtma Ntc sensöründe hata olduğunun göstergesidir. Sorunun çözümü için Ntc sıcak su sensörünün değiştirilmesi gerekir. Ntc sensörü genellikle oksitlenme yaptığından işlevini yitirir.

Ariston 112 Arıza Kodu : Isıtma su su dönüş boru tesisatı üzerinde bulunan ısı sensörün’de bulunan parçanın arızalandığına işaret etmektedir. Kısa devre problemlerinde bu hata ile sıklıkla karşılaşılmaktadır.

Ariston 114 Arıza Kodu : Kombinin dışarısında bulunan sensörlerin birinde kısa devre sorunu olduğunun göstergesidir. Çözümü için sensörün değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Ariston 116 Arıza Kodu : Yerden ısıtma termostatındaki arızanın habercisidir. Isı termostatı içerisindeki devrelerde kısa devre olduğundan bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Çözümü için termostat kontrol edilmelidir.

Ariston 1P1 – 1P2 – 1P3 Arıza Kodu : Akış sensörü, sirkülasyon pompası ve atık su boşaltım sistemlerinin arıza olduğunu bildiren hata kodudur.

Arıza Kodu 201: Kombi Ntc Sensörünün kısa devre yaptığını gösteren arıza kodudur.

Arıza Kodu 202: Kombi su tankındaki su seviyesinin yetersiz olduğu yada tamamen bittiğini gösteren hata kodudur.

Arıza Kodu 203: Kombi anakart anahtarları ile sensörü arasındaki ilişi nedeni ile çıkan kısa devre sonrası oluşan arıza hata kodudur.

Arıza Kodu 204: Güneş kollektörünün içinde bulunan devrelerde kısa devre olması ile birlikte ekranda çıkan hata kodudur.

Arıza Kodu 205: Kombi su kaçağının çıkarttığı güneş kallektörüne su kaçması nedeni ile oluşan hata arıza kodudur.

Arıza Kodu 207: Güneş manifoldu üzerindeki algılama sensörüne bağlı aşırı ısınma sorunu olduğunun habercisidir.

Arıza Kodu 208: Kombi manifoldunun hava şartlarına bağlı olarak donma riski olduğunu gösteren arıza kodudur. Sıcak su ile kombi kendine getirilerek su yardımı ile sorun çözümlenir.

Arıza Kodu 209: Kombi boyler sisteminin aşırı ısındığını gösteren hata kodudur.

Arıza Kodu 301: Kombi eprom üzerindeki ekran hatası arıza kodudur.

Arıza Kodu 302: Kombi GP ile GIU arasında bulunan haberleşme iletişim problemidir.

Arıza Kodu 303: Kombi kartından kaynaklanan PCB Arızasıdır. Anakartın tamir edilmesi yada değişmesi gerekir.

Arıza Kodu 305: Kombi anakart PCB arıza kodu olarak tanımlanır. Resetlendiğinde çoğu kez çözüm sağlanır.

Arıza Kodu 401: Anakartla ilgili bir hata kodudur. Modem ve Bus veri yolları arasında oluşan iletişim hatası nedeniyle kombinizin ekranında belirmektedir.

Arıza Kodu 402: Kombinizle ilgili bir diğer anakart sorununu ifade etmektedir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan bir hatadır.

Arıza Kodu 403: Anakart sim modem arıza kodudur.

Arıza Kodu 404: Kombi modemi ve anakartı arasında iletişim problemlerini gösteren arıza kodudur.

Arıza Kodu 405 – 406: Kombi Anakart üzerinde çıkan ve resetlendiğinde düzelen hata kodudur.

Arıza Kodu 407: Kombinizde bulunan oda sensörünün çeşitli nedenlerden ötürü arıza vermesi veya kısa devre yapmasını anlatan bir arıza türüdür. Bu gibi arıza kodlarında kullanıcı müdahale etmeden servisten yardım almalıdır. Aksi takdirde kombi büyük zararlara uğrayabilir.

Arıza Kodu 501: Kombi ateşleme sistemi yetersizlik aızası hata kodudur.

Arıza Kodu 502: Gaz valfinin kapalı olduğuna işaret eden hata arıza kodudur.

Arıza Kodu 5P3: Kombi çalışırken anidem ateşin kesilmesiyle beraber ekranda çıkan arıza hata kodudur.

Arıza Kodu 601 – 602: Bacalı kombilerde bulunan termostatın devre dışı olduğunu bildiren arıza kodudur.

Arıza Kodu 607: Kombinizin diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu bildiren bir arıza türüdür.

Ariston 6p1 Arıza Kodu : Kombi diferansiyel hava basınç anahtarı tarafında kapsam problemlerinin meydana geldiğini veya kapsamanın geciktiğinden dolayı bu hatayı bildiren bir arıza kodudur.

Ariston 6P2 Arıza Kodu : Kombi çalışırken brülör yanma odalarının diferansiyel hava basınç arızası göstergesidir.

Ariston 701 Arıza Kodu : Kombinin 2. bölgesinde diyafram üzerindeki dönüş sensörü hata bildirim kodudur.

Ariston 702 Arıza Kodu: Kombi ısıtıcı dönüş sensörleri’nin oksitlendiğinden dolayı arızalandığını gösterir

Arıza Kodu 703: Kombinizin 3. Bölge kısmında ısıtma çıkış sensöründe hata meydana geldiğini belirtir.

Arıza Kodu 704: 3. Bölgede ısıtma dönüş sensörünün herhangi bir arızadan dolayı çalışmadığını belirtir.

Arıza Kodu 705: Kombinizin hidrolik seperatör sensöründe arıza meydana geldiğini belirten arıza kodudur.

Arıza Kodu 706: Bölge 2’de normalden fazla ısınma olduğunu dile getiren bir arıza türüdür.

Arıza Kodu 707: Bölge 3’de normal değerlere göre oldukça yüksek bir ısınma meydana geldiğini kullanıcıya bildiren arıza kodudur.

Bu gibi arıza kodları kombinizin beyni olan anakartında çeşitli sıkıntılara neden olabilir. Bu durum size çok pahalıya patlayabilir. Fazla maliyetlerden ve uzun uğraşlı sorunlardan kurtulmak istiyorsanız, kombinizin elektronik ve mekanik sorunları ile ilgili hemen kombi servisine başvurmanız önerilmektedir. Aksi takdirde hem cebiniz hem de emeğiniz sırf kendi çabalarınız yüzünden hiç olabilir.

İstanbul Başakşehir kombi tamiri

 

İstanbul Başakşehir Kombi Servisi Verilen Hizmetler

İstanbul Başakşehir kombi çalışıyor ısıtmıyor
–  İstanbul Başakşehir kombi sıcak su akmıyor (vermiyor)
– İstanbul Başakşehir petekler ısınmıyor
–  İstanbul Başakşehir kombi sıcak su az veriyor
 –İstanbul Başakşehir kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
İstanbul Başakşehir kombi su akıtıyor (damlatıyor)
İstanbul Başakşehir kombi su dolmuyor
İstanbul Başakşehir kombi doldurma musluğu dönmüyor
–  İstanbul Başakşehir kombi patlamalı çalışıyor
İstanbul Başakşehir peteklerin üstü sıcak altı soğuk
İstanbul Başakşehir petekler ısınmıyor
İstanbul Başakşehir petekler çalışmıyor
İstanbul Başakşehir kombi su kaçırıyor
İstanbul Başakşehir Kombi ses yapıyor
–  İstanbul Başakşehir kombi çalışıyor sonra duruyor
İstanbul Başakşehir kombi error veriyor
–  İstanbul Başakşehir kombi arıza kodları
–  İstanbul Başakşehir kombi ateşleme yapmıyor
İstanbul Başakşehir Kombi su basıncı devamlı düşüyor
İstanbul Başakşehir sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
İstanbul Başakşehir kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
İstanbul Başakşehir kombiden sıcak su gelmiyor
İstanbul Başakşehir kombi kırmızı ışık yanıyor
İstanbul Başakşehir kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
İstanbul Başakşehir kombi pat pat ses yapıyor
İstanbul Başakşehir üç yollu vana arızası
–  İstanbul Başakşehir doldurma musluğu arızaı
İstanbul Başakşehir fan motoru arızası
İstanbul Başakşehir anakart arızası (eletronik)
–  İstanbul Başakşehir  plakalı eşenjör arızası
–  İstanbul Başakşehir step motoru arızası
İstanbul Başakşehir kombi kart tamiri
İstanbul Başakşehir kombi tamircisi
–  İstanbul Başakşehir 7/24 kombi servis
İstanbul Başakşehir kombi tamircisi
İstanbul Başakşehir kombi servisleri
İstanbul Başakşehir kombi sıcak su ayarı
İstanbul Başakşehir kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
İstanbul Başakşehir kombiye elektirik gelmiyor
İstanbul Başakşehir kombi şartel attırıyor
–  İstanbul Başakşehir kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
İstanbul Başakşehir kombi petekleri az ısıtıyor
–  İstanbul Başakşehir kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
İstanbul Başakşehir kombi yedek parça
–  İstanbul Başakşehir kombi arıza kodları
–  İstanbul Başakşehir Fan motoru çalışmıyor
–  İstanbul Başakşehir Kombi fan motoruna elektrik gelmiyor
–  İstanbul Başakşehir Kombi fan motoru sürekli çalışıyor
–  İstanbul Başakşehir Kombi Fan Motoru Ses Yapıyor
–  İstanbul Başakşehir Kombi fan sürekli çalışıyor ateşleme yapmıyor
İstanbul Başakşehir  Kombi Fan Motoru temizliği
–  İstanbul Başakşehir Kombi fan motoru ne ise Yarar

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir